Přesun na obsah

Pravda vítězí

23. 4. 2007

Když se podívám z okna rezidence, vidím vlát ve větru nad Hradem prezidentskou vlajku s oním známým husitským nápisem „Pravda vítězí“ (u nich to bylo ve skutečnosti „Pravda Páně vítězí“). Nezřídka při tom myslím na zacházení s pravdou ve společnosti, která má nad svou hlavou toto heslo, a mrzí mě farizejský vztah k pravdě…

Myslím teď například na média, která si stále předávají zprávu o tom, že katedrála byla předána a smlouva o jejím užívání už koncem března podepsána, jak sdělil 16. 4. t. r. mluvčí prezidenta pan Hájek. Mohl bych tu citovat media od ČT 1, přes Hospodářské noviny, Lidové noviny až po Právo. Přestože ČTK uveřejnila dne 17. 4. na základě informací z mých webových stránek pravdivou obšírnou zprávu o stavu celé kauzy, novináři si toho nevšimli. Proto musím znovu doplnit stav jednání k dnešnímu dni.

Komise, kterou jsem založil a která pod mým předsednictvím dělá vždy přípravy na každé jednání (p. Hájek tvrdí, že nejsem „relevantní osobou“, protože se prý předávání nezúčastním – budiž mu jeho neznalost odpuštěna), tato komise se opět radila a na poslední návrhy Hradu odpověděla svým dopisem ze dne 23. 4. Pozvala vyjednavače Hradu na další jednání do Arcibiskupského paláce. Předložila své protinávrhy a dva možné termíny dalšího jednání: 27 .4. nebo 6. 5. t. r. Doufám, že i novináři, i když jsou proti církvi zaujatí, vezmou tuto jednoduchou a nesložitou pravdu na vědomí a nebudou předkládat svým čtenářům pohádky.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka