Přesun na obsah

Kardinál Vlk slavil v rodném kraji

22. 5. 2007
V neděli 20. května slavil kardinál Vlk své 75. narozeniny se svými nejbližšími a se svou rodinou. Slavnostní bohoslužba se konala v 10:00 pod širým nebem na návsi v Chyškách u Milevska blízko rodné vísky kardinála Vlka Záluží.
K děkovné bohoslužbě se svým rodákem se sešlo asi 600 místních všech věkových skupin, což je více než polovina všech obyvatel. Poblahopřát přišli také starostové z Chyšek a okolních obcí.  

Ve své homílii připomněl kardinál Miloslav Vlk potřebu vidět vlastní život v hlubších souvislostech, hledat, kde se v něm projevoval Bůh. Bůh se projevuje v životě každého člověka. Na příběhu své cesty ke kněžství, biskupství a k poslání kardinála oživil klíčové momenty života, v nichž se projevovala mocná ruka Boží, která ho vedla, což: "bylo to právě zde, v chyšeckém kostele, kde se rodilo mé povolání stát se knězem".

V závěru slavností arcibiskupu pražskému skupina nejmenších dětí předala koš se 75 červenými růžemi. V doprovodu místního duchovního P.  Jakuba  Berky se pomodlil u hrobu svých rodičů a u kněžského hrobu.
Po krátkém setkání s farníky po mši se  připojil ke svým spolužákům z obecné školy, kteří právě měli svůj sraz. Návštěvu rodného kraje zakončil obědem v rodné chalupě v Záluží se svými sestrami a jejich rodinami.
 
"Každý z nás se potřebuje vracet ke kořenům a já zde děkuji Bohu za dar života (pro tělo i duši) a vypočítávám něco z toho, co se v životě podařilo, ne proto, abych se chlubil, ale abych ukázal, jak Bůh působil v životě chudého chlapce z venkova a za všechno mu poděkoval."
 
 
 
 

Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka