Přesun na obsah

Kardinál Vlk požehnal kapli a dům sester trapistek

4. 6. 2007
V pondělí 4. června požehnal kardinál Miloslav Vlk kapli vznikajícího kláštera sester trapistek v Políčanech na území farnosti Starý Knín. Komunita sester, kterou tvoří 5 Italek, 3 Češky a 1 Maďarka, přišla před čtyřmi lety z italského kláštera Vitorchiano na pozvání kardinála Vlka.
"Prosím, aby se zde sestry modlily za duchovní obnovu české země. Život sester by měl zdůrazňovat rovinu duchovní, respektování duchovních hodnot, které jsou u nás velmi zanedbávány, což působí všem známé současné palčivé problémy. Bůh nás stvořil jako sobě podobné a na tom je založena důstojnost každého z nás. Sestry, prosím vás, abyste se modlily za tuto zemi. Nejde o to, aby se hned všichni v této zemi obrátili, ale abychom se všichni společně sešli na respektování těchto základních hodnot. Tato malá země má plno světců již od počátků svých dějin. Modlete se prosím za to, aby tato země měla perspektivu. V naší diecézi se prosím modlete za zdárný průběh procesu obnovy farností, aby se do života církve zapojilo mnoho laiků, aby si uvědomovali svou spoluzodpovědnost za církev. 5. července budou zveřejněny dokumenty plenárního sněmu katolické církve. Biskupové je mají aplikovat v životě diecézí. Připravujeme proto diecézní synodu. Na její rovině bychom mohli aktivní laiky pozvat k ještě užší spolupráci v církvi. To jsou tři oblasti, za které prosím, abyste se modlily" zdůraznil pražský arcibiskup při setkání se sestrami. "Když bude něco hořet, zavolám vám" dodal.
Nově vysvěcený dům pro hosty s kaplí pojme stovku osob a bude využíván pro konání duchovních cvičení a jiných duchovních pobytů. Dokončení stavby kláštera s kostelem pro sestry se plánuje do tří let.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto: Ludvík Štantejský
 
 
 

Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka