Přesun na obsah

Sestry sv. Kříže začínají v Kosově Hoře

3. 9. 2007
 
V neděli 2. září kardinál Miloslav Vlk slavil s místní farností nedělní mši při pastorační návštěvě ve farním kostele sv. Bartoloměje v Kosově Hoře na Sedlčansku.
 
Přijíždí na pozvání tamního duchovního správce P. Rafala Sulwestrzaka.
Po mši a setkání s farníky v kostele  následovala krátká bohoslužba v místní faře.
 
Fara v Kosově Hoře je pražským arcibiskupstvím pronajata komunitě
Milosrdných sester svatého Kříže, které zde zřizují svůj řeholní dům.
 
Kardinál Vlk jejich dům slavnostně požehnal a tak oficiálně zahájil působení těchto řeholních sester v  Kosově Hoře a okolí. Komunita sester je tříčlenná: jedna sestra působí jako zdravotní sestra v sedlčanské nemocnici, jejíž náměstek si sám vyžádal příchod řeholních sester do civilního nemocničního zařízení. Druhá sestra je asistentkou na faře, třetí působí ve farnosti jako katechetka, tedy bude se věnovat výuce naboženství a přípravě věřících na přijetí jednotlivých svátostí jako je křest, svaté přijímání, biřmování a podobně, má pracovní úvazek také v místní škole, kam dochází vyučovat náboženství. S postupem času se zvažuje další rozšíření komunity.
 
Milosrdné sestry sv. Kříže mají své české ústředí v Kroměříži a v pražské arcidiecézi působí ještě v Praze na Pohořelci a v Kolíně. Jejich posláním je milosrdná služba trpícím a také pomoc při farní pastoraci.

Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka