Přesun na obsah

Tisková konference

19. 9. 2007

Kardinál Miloslav Vlk a Mezinárodní společenství biskupů, přátel Hnutí fokoláre zvou na tiskovou konferenci 26. mezinárodní ekumenického setkání biskupů, která se bude konat ve čtvrtek 20. září 2007 v 11 hodin na Arcibiskupství pražském v sále kardinála Berana, Hradčanské náměstí 16.

Na konferenci se k 25-leté zkušenosti bratrského společenství biskupů a její reflexi na aktuální vývoj ekumenického dialogu vyjádří:

kardinál Miloslav Vlk moderátor mezinárodních setkání biskupů

Christian Krause (Německo) biskup evangelické církve

Henrik Svenungsson (Švédsko) biskup švédské církve

Robin Smith (Velká Británie) biskup anglikánské církve

Tato ekumenická setkání se od roku 1982 konají v různých státech Evropy, aby účastníci měli možnost poznat odlišnou situaci z hlediska ekumenického dialogu. V minulých letech se biskupové sjeli do Augsburku, Jeruzaléma, Curychu, Istanbulu, Ženevy, Stockholmu, Bukurešti a také do Říma. Od roku 1994 je moderuje pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk.

Letošní setkání, nazvané Moje noc nezná temnotu: počátek kultury vzkříšení, poprvé hostí Praha ve dnech 20. – 27. září 2007. Účastní se ho 45 biskupů různých církví z 19 zemí 4 kontinentů, z České republiky 7 biskupů, mj. předseda České biskupské konference (ČBK) arcibiskup Jan Graubner, delegát ČBK pro ekumenismus biskup František Radkovský, arcibiskup pravoslavné církve Simeon Jakovljevič a biskup Slezské církve evangelické Vladislav Volný.

Více informací:
Irena Sargánková
Servis informací fokoláre
mobil: 604 935 872
novmesto@comp.cz


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka