Přesun na obsah

Slavnostní požehnání sochy Panny Marie z Aparecidy

16. 9. 2007

V pondělí 17. září bude pražský arcibiskup Miloslav kardinál Vlk za účasti mnoha vysokých představitelů ČR slavit v kostele Panny Marie Vítězné (U Pražského Jezulátka) bohoslužbu slova, při níž brazilský arcibiskup Dom Raymundo Damasceno Assis požehná kopii sochy Panny Marie z poutního místa Aparecida v Brazílii.

Faksimile sochy Panny Marie z Aparecidy, která se v Evropě nachází dosud pouze v Portugalsku, má být umístěna na jednom z postranních oltářů pražského kostela Panny Marie Vítězné. Poutníci z Brazílie přicházející v hojné míře pozdravit Pražské Jezulátko tak naleznou po jeho boku sochu patronky své země. Soška Neposkvrněného Početí Panny Marie, podle legendy vylovená z moře, vešla ve známost jako zjevení – „Aparecida“. Na základě dekretu papeže Pia XI. z roku 1930 byla Panna Maria z Aparecidy prohlášena patronkou Brazílie.

 

Papež Benedikt XVI. zaslal k příležitosti pražské instalace sošky pozdravný dopis. Účast na slavnostním aktu přislíbila choť prezidenta Livia Klausová, premiér Mirek Topolánek, ministři Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Jiří Čunek a další významní představitelé veřejného života.

 

 

 


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka