Přesun na obsah

Biskupové osmnácti církví se setkají v Praze

17. 9. 2007

Ve čtvrtek 20.9.2007 se do Prahy sjede 43 biskupů 18 církví z řady evropských zemí, Austrálie, Asie, Severní a Jižní Ameriky na své 26. mezinárodní ekumenické setkání biskupů, přátel hnutí Fokoláre, které potrvá do 27.9. Tato setkání se každoročně konají v různých státech Evropy, Praha je hostitelským městem poprvé.

Ekumenické setkání biskupů proběhne od čtvrtka 20.9. do čtvrtka 27.9.2007. Jeho téma zní "Moje noc nezná temnotu: počátek kultury vzkříšení". Úlohu moderátora akce splní opět kardinál Miloslav Vlk. Mezinárodní společenství během svého pobytu navštíví Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V pravoslavné katedrále sv. Cyrila a Metoděje se zúčastní nedělní liturgie a v katedrále řeckokatolické církve sv. Klimenta si vymění svoje zkušenosti s představiteli a věřícími řeckokatolické církve.

V prostorách Církve bratrské v Soukenické ulici se setkají se členy Ekumenické rady církví, seznámí se s její činností a s projekty, které se po pádu komunismu ve spolupráci s ČBK ve službě společnosti postupně realizují (například dohody o duchovní službě ve věznicích, armádě, zdravotnictví).

V rámci Ekumenické neděle 23.9.2007 bude mít veřejnost možnost blíže se seznámit s dlouholetou aktivitou biskupů v oblasti ekumenismu. Místem konání seznámení v 16.00 hodin bude Komunitní centrum Matky Terezy (U Modré školy, Praha-Háje).

Tisková konference k události se uskuteční 20.9.2007 v 11.00 hodin v sále kardinála Berana na Arcibiskupství pražském (Hradčanské nám. 16).


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka