Přesun na obsah

Moje noc nezná temnotu: počátek kultury vzkříšení

19. 9. 2007

Duchovní program, biblické meditace o základech jednoty i reflexe stavu současné společnosti jsou na programu 26. ekumenického setkání biskupů, které bude zítra (20.9.2007) zahájeno v Praze. Kromě více než 40 biskupů z 19 zemí 4 kontinentů přijedou jako hosté i odborníci ze zahraničí a budou hovořit o spiritualitě jednoty v různých oblastech dnešního života.

Jak napovídá název, budou se účastníci 26. ekumenického setkání biskupů věnovat vedle biblických meditací a prohlubování základních pilířů spirituality jednoty – "Ježíš ukřižovaný a opuštěný" a "přítomnost Ježíše uprostřed společenství" – také stavu současné společnosti nejen v Evropě, ale díky přítomnosti biskupů z tak vzdálených zemí, jako je Austrálie, Indie, Brazílie, Argentina či USA, i na jiných kontinentech.

Setkání, které pořádá Mezinárodní společenství biskupů, přátel Hnutí fokoláre, bude zahájeno ekumenickou modlitbou ve čtvrtek 20.9.2007 v 18.30 hodin v Mezinárodním baptistickém teologickém semináři v Praze – Dejvicích, kde bude probíhat většina společného programu biskupů.

Jako hosté přijedou i odborníci – brazilská socioložka Vera Araújo, filozof Giuseppe Zanghì a profesor ekonomie milánské univerzity Luigino Bruni – kteří ve svých přednáškách seznámí účastníky setkání s průnikem spirituality jednoty do různých oblastí života jako je sociologie, ekonomika, politika nebo umění.

Tisková konference se koná ve čtvrtek 20.9.2007 od 11.00 hodin v sále kardinála Berana na Arcibiskupství pražském (Hradčanské nám. 16).

Více informací:

Servis informací Fokoláre
Irena Sargánková
mobil: +420 604 935 872

Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka