Přesun na obsah

Mezinárodní ekumenické setkání biskupů vrcholí

26. 9. 2007

V pondělí 24.9. společenství biskupů navštívilo sídlo Církve bratrské v Praze, kde proběhlo zároveň setkání se členy a zástupci Ekumenické rady církví v ČR. Při představení společenství biskupů kardinál Miloslav Vlk zdůraznil, že se nejedná o nějakou teologickou komisi, ale o společenství, které společně prožívá to, co křesťany už spojuje – bible, vyznání víry, křest... A spojuje je rovněž bolest z toho, že plnost jednoty mezi církvemi ještě nenastala.

Poté, co předseda ERC Dr. Pavel Černý seznámil hosty s její činností, kladli biskupové řadu konkrétních dotazů. Byli pozitivně překvapeni, co všechno se v naší malé zemi podařilo na poli ekumenického dialogu uskutečnit.

V úterý 25.9. se konala půldenní návštěva Centra Mariapoli v Praze 9 – Vinoři, během níž biskupové obnovili pakt vzájemné lásky, ve kterém se ujišťují mimo jiné, že budou i nadále sdílet radosti a bolesti své i svých církví.

Navzdory intenzivnímu duchovnímu programu byl věnován čas i prohlídce některých pamětihodností Prahy. Biskupové, kteří město navštívili poprvé, obdivovali jeho krásu a vyjádřili touhu ještě se někdy vrátit.

Dnes v 18.30 hodin se bude konat závěrečná anglikánská bohoslužba v kostele Českobratrské církve evangelické v Praze 6 – Střešovicích.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka