Přesun na obsah

Kardinál Vlk se na setkání biskupů pozdraví také se Svatým otcem

9. 2. 2009

Ve středu 11. února 2009 bude kardinál Vlk spolu s ostatními biskupy, účastníky mezinárodního setkání biskupů – přátel Hnutí fokoláre, přítomen audience s papežem Benediktem XVI.

Setkání biskupů – přátel Hnutí fokoláre, kterého se účastní také kardinál Miloslav Vlk, se ve dnech 7. – 13. února již tradičně koná v italském Castel Gandolfu. Tématem je „Kristus - střed společnosti“. Biskupové tak chtějí navázat na reflexe nedávné biskupské synody o Božím slově a věnovat se jednomu z nejkrásnějších účinků žitého evangelia: přítomnosti zmrtvýchvstalého Pána uprostřed svých učedníků.

K setkání biskupů se 10. února přidá kardinál Giovanni Battista Re, prefekt Kongregace pro biskupy, který bude předsedat mši svaté. Ve středu 11. února budou biskupové přijati papežem Benediktem XVI. Toto setkání ovšem nebude příležitostí hovořit o aktuálních událostech, jakou je například zrušení exkomunikace lefebvristických biskupů.

Více než 70 biskupů, kteří do Říma přijeli z 37 zemí celého světa, má v plánu navštívit i nový univerzitní institut Hnutí fokoláre – „Sophia“ a setkat se s novou prezidentkou Marií Emmaus Voce. (hp, ap)


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka