Přesun na obsah

Kardinál Vlk pobesedoval se studenty na jihu Čech

28. 3. 2011

Ve čtvrtek 24. března vyjel kardinál Vlk do jižních Čech na malé "turné". V těch dnech si připomínal  20 let jmenování pražským arcibiskupem a 21 let biskupského svěcení.

Zavítal na strakonické gymnázium, kde pobesedoval s asi 160 studenty. Ti měli možnost v přátelské a otevřené atmosféře položit panu kardinálovi jakoukoliv otázku. Týkaly se jak osobního života, jeho poslání kněžského i biskupského, tak i otázek náboženských i života církve u nás. Studenti se nevyhýbali ani otázkám z oblasti společenské a politické.

Podobně probíhala i další beseda na gymnáziu ve Vodňanech za přítomnosti asi 100 žáků. Besedy se účastnili rovněž učitelé. O setkání psal místní tisk. Tato setkání se studenty se  konala v rámci besed se známými osobnostmi církevního, kulturního i politického života. Slouží  k přímému setkání studentů s různými osobnostmi i k poznávání novodobých dějin.


Miloslav kardinál Vlk: Kardinál, co umí mýt okna; takový byl název přednášky, jejímž organizátorem byla Česká křesťanská akademie v Písku. Na 200 účastníků se sešlo v pátek 25. 3. ve společenském sále – Sladovně, aby se setkalo s kardinálem Vlkem.

Moderátorem této zajímavé besedy byl předseda akademie, Mgr. Pavel Sekyrka.

 

 

O víkendu se pak pan kardinál setkal se společenstvím rodin, které duchovně provázel již v časech, když žil v Českých Budějovicích.  


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka