Přesun na obsah

Kardinál Vlk se loučí s papežem

28. 2. 2013

Kardinál Vlk odcestoval do Říma, aby se zúčastnil dnešního setkání kardinálů s papežem Benediktem XVI. Po včerejší generální audienci, kdy se Svatý otec na Svatopetrském náměstí rozloučil s desítkami tisíci lidí, proběhne dnes jeho poslední veřejné setkání se všemi kardinály v 11: hodin. Večer ve 20:00 hodin opouští papež petrovský stolec.

Při včerejší generální audienci poděkoval všem, kdo ho během bezmála osmiletého pontifikátu provázeli – svou spoluprací, modlitbou, přízní. Potvrdil, že papež „se nikdy necítil osamocen“. Znovu se vrátil k důvodu své rezignace : „V těchto posledních měsících jsem vnímal, že mi síly ubývají a intenzivně jsem prosil Boha v modlitbě, aby mi dal své světlo pro správné rozhodnutí. které by bylo nikoli k prospěchu mému, ale ve prospěch církev."

V závěru vyslovil své přání všem lidem na celém světě. „Chtěl bych vás každého pozvat, abychom obnovili plnou důvěru v Pána, abychom se jako děti svěřili do jeho rukou s jistotou, že jeho ruka nás vždy podrží a umožní nám jít den za dnem dál, i uprostřed námahy. Chtěl bych, aby každý pocítil, že ho Bůh miluje, že vydal svého syna za nás a že nám prokázal svou nekončící lásku. (…) Bůh nás miluje. Očekává, že i my ho budeme milovat.“


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka