Přesun na obsah

"Od umyvače oken až ke kardinálovi" - kardinál Vlk ve Švýcarsku

4. 5. 2013

V rámci Roku víry, který vyhlásil papež Benedikt XVI. v říjnu loňského roku, promluví kardinál Vlk k věřícím ve Švýcarsku, ve farnosti sv. Ulricha v Kreuzlingen. Program ve dnech 4. a 5. května zahájí mší svatou a poté předá svědectví svého života v přednášce na téma „Od umyvače oken až ke kardinálovi“. V neděli 5. května bude sloužit mši svatou v italštině, při které přítomní manželé obnoví svůj manželský slib.

Více než dvacet let jezdil kardinál Vlk každoročně, někdy i vícekrát za rok, do Švýcarska na setkání biskupů - přátel Díla Mariina (Hnutí fokoláre) z celého světa, jejichž byl téměř dvacet let moderátorem. Nešlo pouze o akce v rámci církve katolické, ale proběhly zde i mnohé významné konference na rovině ekumenické. V údolí Valais, v Anzére a jinde, se biskupové pravidelně setkávali i se zakladatelkou Hnutí fokoláre Chiarou Lubichovou. Mnohdy zde také s několika biskupy trávil dovolenou.

Ve Švýcarsku není tedy kardinál Vlk neznámou osobností. Mnozí ho tu znají i prostřednictvím francouzské životopisné knihy Alaina Boudrea: „Laveur de vitres et archeveque. Biographie de Mgr Miloslav Vlk (Umyvač oken – arcibiskup pražský). Kniha byla prezentovaná v r. 1994 v Paříži.

Za posledních dvacet let hovořil na podobná a další témata v řadě dalších zemí a setkával se tak s různým posluchačstvem například v Německu, v Itálii ve Francii, ve Švédsku, v Polsku, na Litvě, na Ukrajině, na Slovensku, v USA, v Brazílii a jinde.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka