Přesun na obsah

Biskupové různých církví ve Svaté zemi

15. 11. 2013

Ve dnech 18. až 22. listopadu 2013 se sjedou do Jeruzaléma biskupové různých církví, kteří se ve svém osobním duchovním životě inspirují charismatem jednoty, pramenícím z Hnutí fokoláre. Jde o v pořadí 32. ekumenické setkání na této rovině. Kardinál Vlk odcestoval na toto setkání již dnes, 15. listopadu.

V prostorách františkánského kláštera v Jeruzalémě budou biskupové hovořit například o společných vizích různých církví, s výhledem na pětisté výročí reformace v roce 2017 se budou zabývat dokumentem „Od konfliktu ke společenství“ – jak dosáhnout lásky mezi církvemi. Prezidentka Hnutí fokoláre, Emmaus Maria Voce, je pozdraví prostřednictvím videokonference. Nedílnou součástí těchto setkání jsou také biblické meditace, hlubší poznávání některé z církví, vzájemná výměna zkušeností duchovního i církevního života; to vše za účelem upevnění křesťanského společenství. Duchovní téma, prostupující celý program, má název: „Láska mezi Kristovými učedníky z pohledu vzájemnosti“.

Očekává se asi 32 biskupů z následujících zemí: Německo, Rakousko, Egypt, Velká Británie, Austrálie, USA, Uruguay, Uganda, Brazílie, Švédsko, Finsko, Česká republika, Itálie, Libanon Moldávie, Thajsko, Irák, Izrael. Zastoupeny budou církve: syrská pravoslavná, koptská pravoslavná, pravoslavná, anglikánská, metodistická, církev luterská evangelická, švédská, římsko-katolická, chaldejská, melchitská, maronitská.

Každý den se biskupové vydají po stopách Kristových, navštíví významná místa této´kolébky křesťanství´.

Související články:

Ekumenické setkání biskupů v Libanonu

Ekumenické jaro v Praze

Biskupové různých církví v Londýně

Biskupové v Káhiře

 

 


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka