Přesun na obsah

Kardinál Vlk na biskupském svěcení mons. Alda Giordaniho

13. 12. 2013

Kardinál Vlk dnes odletěl do italského města Cunea, kde se v sobotu 14. prosince zúčastní biskupského svěcení Mons. Alda Giordaniho, kterého Svatý otec jmenoval apoštolským nunciem ve Venezuele.

Mons. Aldo Giordano, rodák z Cunea, byl v roce 1995 jmenován generálním sekretářem Rady evropských biskupských konferencí (CCEE). Zde navázal úzkou spolupráci a přátelství s kardinálem Miloslavem Vlkem, který byl předsedou CCEE v letech  1993 – 2001. Od roku 2008 byl mons. Giordano stálým pozorovatelem Svatého stolce při Radě Evropy ve Štrasburku.

Světitelem mons. Giordaniho je nový státní sekretář, mons. Pietro Parolin, první spolupracovník Svatého otce. Biskupové spolusvětitelé budou biskup Cunea – Fossamo, mons. Giuseppe Cavallotto a apoštolský nuncius v Polsku, mons. Celestino Migliore, který taktéž pochází z Cunea. K nim se připojí různí biskupové z Itálie, ale i mnohých evropských zemí. Přítomni budou i představitelé jiných církví a křesťanských společenství – z církve pravoslavné, protestanské. Svěcení proběhne ve sportovní hale v Cuneu.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka