Přesun na obsah

Svědkové pro Boha

3. 11. 2014

Katolická akademie při biskupství v Münstru uspořádala na čtvrtek 30. října diskusní fórum s názvem „Svědkové pro Boha“.

Cílem byl připomenout čas komunistického pronásledování, životní osudy křesťanů, kteří pro svou víru zažili útisk a diskriminaci. U této příležitosti byla prezentována stejnojmenná kniha: "Svědkové pro Boha". Autory publikace jsou Prof. Thomas Bremer (teolog, odborník na církev v zemích východní Evropy) a ředitel společnosti Renovabis Burkahrd Haneke.   

V knize je zachyceno 17 příběhů křesťanů – biskupů, kněží, řeholníků, laiků, formou osobního vyprávění, rozhovorů, doplněných doklady ze soudních jednání, rozsudky a poznámky z dokumentů tajné služby. Další kniha z této řady vyjde v roce 2015.

Publikace přibližuje mezi jinými také příběh kardinála Miloslava Vlka. Ten byl spolu s oběma autory a sestrou Aniuvou Vinogradovou z Moskvy hostem večera.

"Právě v mladé generaci jsou tyto osudy příliš málo známé" - těmito slovy podtrhl kněz Stefan Dartman ze společnosti Renovabis důležitost písemného předávání svědectví víry.

Na fotografii: Pater Stefan Dartmann SJ (Renovabis), kardinál Miloslav Vlk, Schwester Anuvia Vinogradova, Prof. Thomas Bremer. (Weltfäliche Nachricten).


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka