Přesun na obsah

Katedrála - kdo a co předává?

6. 3. 2007

Deník Mf dnes ve svém vydání z 6. 3. 2007 nadepsal titulní článek „Kardinál Vlk: katedrálu nepředám“. V článku jsou pak citovány různé mé výroky, ale to, co bylo uvedeno v titulku, tam není. Takto i tento celkem vážný deník klame své čtenáře a budí nedůvěru, protože takovouto větu dal do titulu svévolně a nepravdivě. Čtenáři proto musí číst tyto noviny opatrně.

V témže článku je ještě jiná nepravda: „Podle aktuálního výpisu z katastru chrám stále ještě patří Správě Pražského hradu“. Podle včerejšího nahlédnutí do katastru – jak uvedl náš právník -  je opak pravdou, takže další nesprávná informace.

Jinde v tisku se objevilo, že "Církev si chce nechat vybavení katedrály sv. Víta". Jak by ne, vždyť nikdo nikdy ani soudně nezpochybnil, že by církvi vnitřní vybavení svatovítského chrámu nepatřilo. Dokonce byla Metropolitní kapitula sv. Víta v minulém roce donucena část vybavení odkoupit od Pražského Hradu  za cca 800 tisíc Kč. To jsou témata, která je třeba seriózně a bez emocí prohovořit. To jsou důvody, proč není reálné předat katedrálu státu ihned. Tlak na takové okamžité předání jistě čtenáři v minulých dnech z médií zaznamenali.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka