Přesun na obsah

Z diáře kardinála Vlka

6. 9. 2016

V neděli 4. září slavil kardinál Vlk mši poutní mši svatou ke cti Panny Marie Určické. Úcta k P. Marii je v Určicích spojena se zázračným obrazem, který uzdravoval nemocné. Tento obraz byl původně umístěn na stromě u hlavní cesty, která spojuje Určice s Prostějovem. Po několika zázračných uzdravení byl přenesen do určického kostela, kde je dodnes uchován. Po mši svaté v 11 hodin, kterou zpěvem doprovodil sbor Magnificat Brno, se věřící přemístili průvodem k nově opravené kapli svatého Lazara a k Božím mukám svatého Lazara. Kardinál Vlk obě stavby požehnal.

Od pondělí 5. do pátku 9. září vede kardinál Vlk duchovní cvičení pro skupinu sester boromejek v klášteře trapistek v Poličanech .

V sobotu 10. září odcestuje do Říma, kde se zúčastní slavnostního předání sochy svaté Anežky České papeži Františkovi v rámci mimořádné generální audience v 9:30 hod. Po audienci bude předsedat mši svaté v bazilice svatého Jana – san Giovanni dei Fiorentini. Koncelebrovat bude královéhradecký biskup Jan Vokál a biskup plzeňský Tomáš Holub. (Více informací zde).

 


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka