Přesun na obsah

"Brána k druhým"

12. 12. 2016

Brána k druhýmDlouhodobě se na svých webových stránkách věnuji otázce stavu společnosti, proměny společnosti, mezilidských vztahů. Sleduji, kdo se tímto tématem zabývá, kdo se o to stará (například článek "Umění myslet“, "Proměny výchovy").

V minulých dnech jsem se zúčastnil rozdílení odměn týmům dětí a mladýchMíla při projevu lidí, kteří dělají něco užitečného pro druhé – „Brána k druhým“. Je to už 5. ročník soutěže, kterou organizuje Národní institut dalšího vzdělávání MŠMT a které jsem rád udělil záštitu. Právě to je instituce, kterou jsem hledal. Je obdivuhodné, kolik mladých lidí se zde účastní!

Patrony soutěže jsou Petr Vacek, Táňa Fischerová, Vladimír Kořen či Naďa Eretová.

Tentokrát se zapojilo 20 týmů z celé republiky. Přihlášené projekty a aktivityMíla a medici zahrnují velice širokou paletu od podpory místního komunitního života, péči o přírodu a kulturní památky, mezigenerační setkávání, přes získávání financí pro léčbu těžce nemocných dětí až po lékařskou pomoc mediků v uprchlických táborech na řeckém Lesbosu. Slavnostní vyhlášení proběhlo 9. prosince v Národním technickém muzeu.

Za mnohým týmy stojí církev, což je velmi potěšitelné. Bylo by zapotřebí, aby tyto aktivity byly více známé a aby byly přizvány i další podobné skupiny.

kardinál Miloslav Vlk


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka