Přesun na obsah

Kardinál Vlk na konferenci mladých křesťanů v Augsburgu

9. 1. 2012

Ve dnech 6. a 7. ledna se kardinál Vlk účastnil konference iniciativy „Gebetshaus“ (Dům modlitby). Toto mladé hnutí, které se zrodilo v roce 2005 v Německu, shromažďuje lidi napříč konfesemi k modlitbě, adoraci, čtení Písma a prohloubení víry. Iniciátorem v Německu byl Johannes Hartl, katolík, teolog, otec rodiny. Touho členů a příznivců této iniciativy je nepřetržitá modlitba chval a proseb, 24 hodin denně a 365 dní v roce. Své centrum mají v Augsburgu.

Evropské konference se zúčastnili lidé různých církví, z různých koutů Evropy, také z České republiky. Byli to převážně mladí lidé – laici, ale i řeholní sestry a kněží, v počtu 2000.

 Kardinál Vlk byl pozván, aby mluvil o zkušenosti víry církve i o zkušenosti jednotlivého křesťana, i své vlastní v době komunismu. Video-záznam lze shlédnou zde. V Augsburgu navštívil krásný komplex kněžského semináře, který před 25 lety založil jeho přítel arcibiskup Josef Stimpfle.

Pro kardinála Vlka to byla nová zkušenost s duchovní skutečností a novým znamením, jak Duch svatý působí v dnešní církvi a v dnešním světě.

Text přednášky v němčině.


Aby všichni byli jedno

Vyhledávání

Výběr jazyka